Edremit - Güre KaplıcalarıGüre Kaplıcaları - Termal Turizm Merkezi
Edremit Körfezi’nin en güel sahillerinden bir kısmına sahip olan Güre; termal, dağ ve deniz turizmi ile yılın 12 ayı turistleri ağırlamaktadır. Ünlü Antik Çap tarihçisi Strabon’un yazılı metinlerinde bahsettiği ve ‘’Astyra’’ Anti Kentine ait sıcak su kaynağı olarak tanınan kaplıcaların Roma döneminde de geniş bir kullanım gördüğü bölgede yapılmakta olan arkeolojik kazılardan anlaşılmaktadır.


Konumu:

Edremit’e 12 km. uzaklıktaki şirin beldesi Güre sınırları içinde Çanakkale karayolu üzerinde yer almaktadır. Bulunduğu bölge aynı zamanda Kazdağı eteklerinde olup, isteyenlere çeşitli spor aktiviteleri ve çevreye geniş tur imkanları sağlayan zengin bir coğrafyaya sahiptir.

Sıcaklık:40-58 ºC

ulasim

Kaplıcada Tedavi Olunan Hastalıklar:
Kaplıca suyu, fluorür içeren sodyumlu sülfatlı termal sular grubuna girmektedir. Su; kadın hastalıklarına, kronik iltihabi sendromlara, üst solunum yolları hastalıklarına, guatr, cilt hastalıkları, kireçlenme, sedef, böbrek taşı ve kumları, karaciğer rahatsızlıkları ile hareket sistemi hastalıkları, romatizmal hastalıklar, kardio-vasküler sistem, aterosklerotik damar, sinir sistemi hastalıkları, yaşlılık, sikluk bozukluğu, post travmatik lezyonlar ve postoperatif rehabilitasyon dönemlerine iyi gelmektedir.

Termal Turizm Merkezinde Bakanlık belgeli (5 yıldızlı) otel mevcut olup, yine çevrede bulunan oteller konaklama ile sudan yararlanma imkânı sunmaktadır.

Bölge aynı zamanda dağ turizmi, eko turizmi ve kampçılık faaliyetleri için eşsiz güzelliklere sahiptir. Kazdağları 1993 yılında Milli Park ilan edilmiştir.

Konaklama İmkanları - Belediye Belgeli Tesisler

Saruhan Otel
Çanakkale Yolu Üzeri. Güre Kaplıcaları Mevkii.
Tel: (0266) 384 86 00 - 384 92 00
Faks: (0266) 384 11 87
www.guresaruhan.com
e-mail : info@guresaruhan.com


Bakanlık İşletme Belgeli Tesisler

Hattuşa Stryra Termal R.Otel (5 yıldız)
Tel: (0266) 384 44 00 -
Faks: (0266) 385 44 00
www.hattusa.com.tr


Edremit Bostancı Kaplıcaları

Kaplıca, Bostancı Mahallesi’nin sınırları içinde Edremit-Burhaniye karayolu üzerindedir.
Sıcaklık, 40-57 ºC’dir.

Kaplıcada Tedavi Olunan Hastalıklar:
Su, sodyum sülfatlı oligametalik niteliklidir. Bostancı yöresinde farklı sıcak su kaynakları vardır. Özellikleri kısmen değişse de faydalı olduğu rahatsızlıklar genellik gösterir. İçme suyu olarak; beslenmeye bağlı florür noksanlığı, diş çürüğü proflaksisi, safra yolları şikayetleri, organik olmayan bağırsak motilite bozuklukları, böbrek taşı ve kumları dökmede, guatr, kireçlenmeler, karaciğer rahatsızlıkları ile yumuşak doku hastalıklarında; banyo kürü olarak; hareket sistemi rahatsızlıkları, dejenaratif ve inflamatuar romatizmal hastalıklar, kardio vasküler sistem hastalıları, esansiyel hipertansiyon, sinir sistemi hastalıkları psikomatik hastalıklar, cilt hastalıkları, yaşlılık, siklus bozuklukları aterosklerotik damar hastalıklarının tedavisinde faydalı olduğu anlaşılmıştır.

Bostancı Mahallesi sınırları içerisinde, Bakanlığımızdan İşletme Belgeli 2 adet (Adramis ve Entur Otel(3 yıldızlı)) 215 yatak kapasiteli otel bulunmakta olup; Türk hamamı, saunası, açık ve kapalı yüzme havuzları ile güzellik ve spor merkezleri, günübirlik banyoları ile halkımıza hizmet vermektedir.

Konaklama İmkanları
Entur Termal Otel (3 Yıldız)
Kaplıcalar mevkii Küme evler no:8 Bostancı 10300 EDREMİT, Balıkesir Türkiye
Tel: (0266) 376 13 70
www.entur.com.tr
E-posta: info@entur.com.tr


Adramis Termal Otel (4 yıldız)

Bostancı - Edremit Balıkesir
Tel: (0266) 376 13 14
Faks:(0266) 376 13 97
www.adramis.com.tr
E-posta: info@adramis.com.tr

Edremit Derman Ilıcası
Kaplıca, Edremit- Burhaniye yol kavşağı üzerinde Akçay’a 12 km. Edremit’e 3 km uzaklıktadır. Sıcaklığı 48-58 ºC arasında değişmektedir. Kaplıca suyu, sodyum sülfatı oligometalik gruptandır. Kaynaktan çıkış yerinde sıcaklığı 59,5 0C iken odalarda bu ısı 51 0C olmaktadır. Kaynakta mor tipi çamur da mevcuttur. Sularının romatizma, lumbago, filibit ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.